Klub strážných andělů

O klubu

Program dobrovolnictví v kultuře projektu Plzeň 2015, nazývaný Klub strážných andělů, je otevřená platforma pro širokou veřejnost, která rozvíjí dobrovolnictví v kultuře v Plzni.

Program vznikl během přípravných let projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 a za dobu jeho existence se jeho prostřednictvím do pořádání kulturních, vzdělávacích a výzkumných akcí zapojilo více než 500 dobrovolníků. Jenom za rok 2015 věnovali kultuře více než 6 000 hodin svého volného času.

Program funguje i nadále a jeho domovskou scénou se stalo DEPO2015. Činnost dobrovolníků se však kromě aktivit organizace Plzeň 2015 zaměruje na podporu dalších kulturních organizací a institucí jako jsou např.: Pěstuj prostor, Francouzská Aliance Plzeň, Západočeské muzeum v Plzni, Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Film Servis Plzeň a festival Finále či Tanec Praha.

Staňte se i vy strážným andělem a pomáhejte otevřít Plzeň světu! Kulturu vytváříme společně.

 

Cíle dobrovolnického programu

  • zapojit každého, kdo má zájem, do aktivit plzeňské kulturní scény
  • přispět k rozvoji dobrovolnictví v kultuře Plzni a Plzeňském kraji
  • pomáhat místním sdružením, organizacím a institucím s realizací akcí pro veřejnost

Kdo se může zapojit

  • každý, kdo má zájem a chce přispět svým nadšením,
  • každý, kdo je ochoten věnovat svůj čas, své dovednosti, zkušenosti, dobrou vůli, radost bez nároku na finanční odměnu,
  • není důležitý věk profese nebo národnost, rozhodující je motivace, zapojit se může kdokoli starší 15 let: studenti SŠ, studenti VŠ, rodiny, zaměstnanci firem, aktuálně nezaměstnaní, aktivní senioři, klasici i punkeři, inovátoři, nadšenci, zvědavci,…