Aktuality

V roce 2017 se máme na co těšit!

Klub strážných andělů úspěšně navázal na svou činnost spojenou s titulem Evropské hlavní město kultury a i nadále podporuje místní akce.
Rok 2017 bude pestrý.

V roce 2016 zůstalo na 60 dobrovolníků, kteří podpořili přes 30 plzeňských akcí, včetně velkých několikadenních festivalů, darovali téměř 1000 hodin svého volného času a významně tak přispěli k organizaci kulturních akcí. Krom programu na své domovské scéně - DEPO2015 – podpořili také tucet partnerských akcí, z nichž vyjmenujme například oblíbený festival českého filmu Finále, prestižní mezinárodní festival současného tance Aerowaves Spring Forward, tradiční plzeňské Slavnosti svobody, atraktivní Den architektury, stále oblíbenější Noc literatury a vzdělávací akci pro žáky základních škol Evropský den jazyků. Významně přispěli také k letošní novince Otevřené ateliéry – Plzeň tvořivá a přítomni byli také na akcích spolku Pěstuj prostor, Francouzské aliance nebo na hudební Plzeňské noci.

V roce 2017 plánujeme udržet aktivity dobrovolnického programu v obdobném rozsahu a těšíme se na nové podněty a možnosti spolupráce. Aktuálně spolupracujeme se Studijní vědeckou knihovnou Plzeňského kraje, Západočeským muzeem a nově se chystáme podpořit například festival Jeden svět organizace Člověk v tísni či aktivity scény Moving Station provozované centrem pro sociální a kulturní projekty Johan. Jsme otevřeni novým podnětům ze stran pořadatelů kulturních akcí i ze strany veřejnosti a také stále přibíráme nové členy.
Zájemci se mohou hlásit na e-mailové adrese andele@plzen2015.cz nebo na telefonním čísle 607 057 152. Po informační schůzce, která představí rámec dobrovolnictví a praktické kroky, které je třeba k účasti na jednotlivých akcích učinit, následuje prohlídka prostor DEPO2015 a dobrovolník se stane registrovaným členem Klubu strážných andělů. Poté záleží už jen na jeho časových možnostech a zájmu, do kterých akcí se zapojí.

Srdečně děkujeme všem stávajícím i bývalým dobrovolníkům za jejich čas, invenci, pozitivní vyzařování, ochotu a trpělivost. Je opravdu radostí s tak pestrou partou lidí spolupracovat. Doufáme, že se jejich řady budou i nadále rozrůstat a že budeme všichni navzájem obohaceni řadou nových setkání a zážitků.

<< Zpět na předchozí stránku